Як прати постільну білизну

Зміст:
  1. Загальні рекомендації з прання та догляду за постільною білизною
  2. Догляд за різними матеріалами постільної білизни
    • Бавовняні і лляні різновиди
    • Шовкова постільна білизна
    • Синтетичний (штучний) текстиль
  3. Ефективне машинне прання постільної білизни


Сучасна різноманітність тканин для постільної білизни і способів їх фарбування породжує необхідність різних варіантів прання для кожного конкретного різновиду. Будь-якій господині хочеться, щоб постільна білизна прослужила як можна довше, тому необхідно розібратися, як прати постільну білизну ефективно і без шкоди для неї.

Загальні рекомендації з прання та догляду за постільною білизною

Щоб зберегти властивості постільної білизни і первинний зовнішній вигляд, необхідно очищати його правильно, починаючи з дня покупки. Нова постільна білизна потребує спеціальної обробки для пом'якшення волокон і збереження малюнку. Для цього потрібно замочити комплект в злегка теплій воді приблизно на годину і додати трохи порошку. Після цього можна провести звичайну обробку в машинці.

Що стосується подальшого догляду за постільною білизною, краще дотримуватися наступних перевірених порад:

  • не нехтуйте інформацією на етикетці, там вказані всі необхідні умови;
  • обов'язково сортуйте білу і кольорову постільну білизну, а всі комплекти постільної білизни з яскравим забарвленням варто вивернути навиворіт;
  • не можна зловживати відбілювачами і кондиціонерами – це руйнує текстильне волокно і призводить до псування;
  • після сушки простирадла пропрасовуються праскою для додаткового пом'якшення;
  • не можна завантажувати в машинку-автомат занадто багато речей;
  • якщо ви не знаєте, при якій температурі прати постільну білизну, вибирайте делікатні програми з автоматичним підбором параметрів.

Крім цього важливо пам'ятати про правильний вибір прального засобу – діюча речовина не повинна бути занадто агресивною, але в той же час має добре виводити плями.

Догляд за різними матеріалами постільної білизни

Сьогодні для постільної білизни використовуються найрізноманітніші види текстилю, починаючи від бавовни, закінчуючи вельветом або оксамитом. Розглянемо властивості найбільш популярних видів і умови для їх правильної та ефективної обробки.

Бавовняні і лляні різновиди

Як відомо, бавовна широко використовується для постільної білизни і є базою для таких популярних підвидів, як ситець, сатин, жаккард або бязь. Догляд за ним найпростіший – він міцний і витримує прання на різних умовах.

Неважливо в якому режимі прати постільну білизну без особливих забруднень, але якщо на білизні з льону або бавовни є плями, краще вибирати програму з 60 градусами, тоді вони добре очистяться. Для відбілювання можна вибрати температурний діапазон 90 або 95 градусів і віджимання з максимальною кількістю оборотів. При використанні пральних порошків та інших засобів з активними елементами можна обмежитися температурою води 40 градусів.

Шовкова постільна білизна

Так як шовк – досить дорога і ніжна тканина, потрібно доглядати за нею дбайливо і при пранні не змішувати з іншими. Нагрівання води при цьому повинно бути не вище 30 градусів, а оберти при віджиманні мінімальними. Відбілювачі та агресивні хімічні засоби не можна використовувати, бажано завжди користуватися пом'якшувачем води.

Той же догляд потрібен і для атласу, а щоб дані тканини не електризувалися можна додавати до порошку антистатичні засоби.

Синтетичний (штучний) текстиль

Цей варіант волокон найбільш бюджетний, найпопулярнішою синтетичною тканиною вважається поліестер. Він оксамитовий і приємний на дотик, має гарні декоративні малюнки. Часто така постільна білизна линяє, тому обов'язково слід провести замочування в холодній воді на пару годин перед завантаженням в пральну машину.

Температура для цієї постільної білизни повинна бути не вище 40 градусів, в іншому випадку синтетика швидко втрачає форму і покривається котишками.

Ефективне машинне прання постільної білизни

Крім специфіки волокна важливо враховувати і ступінь забруднення простирадла. Перед тим як прати постільну білизну в пральній машині, потрібно оглянути її і при необхідності нанести засіб для виведення плям на складні плями. Білі комплекти потрібно хоча б через кожні 2 прання вибілювати, так вони збережуть свій білосніжний колір.

Програми варто підбирати в залежності від типу текстилю і його забарвлення, наприклад:

  • делікатні програми підійдуть для ніжних видів (сатин, атлас або шовк);
  • постільну білизну з яскравими кольорами не можна обробляти при температурі, що перевищує 45 градусів;
  • дитячі речі краще ставити на делікатний режим і користуватися тільки дитячими порошками або господарським милом;
  • один комплект постільної білизни важить приблизно півтора кілограма, тому за один раз можна випрати максимум 2 набори.

Так як правильно прати постільну білизну зможе кожна господиня, варто сподіватися на максимальний термін служби і збереження яскравого кольору постільної білизни при дотриманні даних рекомендацій.