Як відіпрати кухонні рушники?

Рушники для кухні завжди повинні бути свіжими і чистими: з однієї сторони — це запорука здоров'я усієї родини, а з другої — візитна картка господині. Існує декілька способів швидко та ефективно відіпрати кухонний текстиль.

Загальні правила прання

Оскільки волога тканина - сприятливе середовище для швидкого розмноження мікробів, прати рушники потрібно окремо від іншої білизни. Періодичність прання - 2-3 рази на тиждень. Кольорові вироби обробляють при 60°С, а для білих оптимальною буде температура близько 90°С.

Попереднє замочування - найкращий спосіб прання

Текстиль для кухні часто забруднюється жиром і плямами від продуктів (варення, кетчупу, вина, ягід). Аби добре відіпрати рушники, спочатку їх необхідно замочити. Зробити це можна декількома способами:

  • і білі, і кольорові речі можна замочувати в солоній воді - на один літр беруть столову ложку звичайної харчової солі;
  • кольорові вироби замочують у розчині засобу для виведення плям;
  • для білого текстилю добре підходить суміш зі 100 грамів соди і жмені прального порошку - вона не тільки допоможе вивести плями, але й усуне неприємні запахи.
  • Залежно від інтенсивності забруднень рушники замочують як на 2-3 години, так і на цілу добу. Після цього речі можна легко відіпрати руками або ж у пральній машині.

    Як прати білі рушники?

    Особливою гордістю господині є білосніжний текстиль. Відбілити кухонні рушники складно, але можливо. Є один перевірений рецепт, який прекрасно справляється зі своїм завданням.

    Взяти 5 літрів гарячої води, по 2 столових ложки сухого відбілювача та рафінованої рослинної олії, а також півсклянки порошку, можна навіть найдешевшого. У гарячій суміші речі замочують на дві-три години, потім їх необхідно випрати і прополоскати. Така обробка дозволяє видалити навіть найстаріші плями жиру. Пам'ятайте, що вироби, які опускають в розчин, повинні бути сухими.

    Якими бувають кухонні рушники? Особливості прання різних видів тканини

    Аби текстиль для кухні прослужив довго, і витримував багаторазові прання, купуйте його у перевірених постачальників. На сьогодні виробники пропонують різні типи кухонних рушників:

    • махрові;
    • вафельні;
    • з мікрофібри;
    • лляні;
    • бавовняні.
    • Якісні махрові речі можна прати при високих температурах. Краще обирати світлий пастельний відтінок виробів - так ви точно будете знати, коли рушник пора закинути до пральної машини, а його колір не полиняє від високої температури.

      Вафельні рушники вбирають вологу гірше, ніж махрові. Вони практично не линяють, але від високих температур можуть «сісти», тобто зменшитися у розмірі.

      Лляні рушники виявляють просто неймовірну стійкість - їх можна прати сотні разів при високих температурах. Знову ж таки, при покупці краще вибирати світлі пастельні відтінки виробів.

      Текстиль з мікрофібри відмінно вбирає вологу і швидко сохне. Це 100% синтетична тканина, тому вона не витримує впливу високої температури.

      Недорогі кухонні рушники з бавовни досить швидко зношуються, але вони добре вбирають вологу і привертають увагу яскравими малюнками. Прати їх найкраще при температурі 60ºС.

      Для господині відмінний спосіб заощадити на придбанні кухонного текстилю - замовити велику фабричну упаковку рушників за оптовою ціною. В цьому випадку вам не доведеться переживати з приводу складних плям - ви легко зможете замінити зіпсований виріб новим, не завдаючи шкоди сімейному бюджету. Купуйте кухонні рушники оптом у нашому магазині за найнижчими цінами, і у вашій оселі завжди буде чисто та затишно.