Що потрібно знати при виборі наповнювача для ковдри?

З приходом холодів кожен розуміє, любов гріє душу, а для тіла потрібно щось міцніше. У цей момент всі одразу згадують про ніжні ковдри, що дарують гарний настрій, оберігаючи від морозів. Та серед такого розмаїття дуже важко зупинити свій вибір на одній. Тому пропонуємо розібратися з яким наповнювачем краще купувати ковдру.

Вибираємо кращий наповнювач для ковдри

Універсальну річ для всіх знайти вкрай важко, а відшукати альтернативу для Вас абсолютно можливо, головне, щоб враховувати такі параметри: не викликає алергію, зігріває, приємна на дотик, дарує тільки позитивні емоції. Комусь більше подобається вовна, а хтось віддає перевагу пуху або ж чомусь зовсім іншому. Однозначно відповісти на питання: "З яким наповнювачем ковдру краще вибирати?" точно не вийде. Вирішальну роль тут відіграє багато факторів. Аби не ускладнювати задачу, варто прислухатися до італійської приказки: “Хто шукає, той знаходить”, та розпочати роботу.

Пух

Пухові ковдри — оцінять поціновувачі класики. За основу використовується пух водоплавних птахів, перевага надається сірому і білому пуху гусей. Краще обирати гусячий пух (легкий, м'який, пухнастий), ніж качиний (містить менше пуху, швидше звалюється і не такий еластичний). Відзначимо, пухові ковдри мають як переваги, так і недоліки. Навіть найсильніші морози обійдуть Вас стороною, коли Ви сховаєтеся під легкою пуховою ковдрою з ароматною чашкою чаю. При правильному догляді тривалість служіння ковдри становить 15-20 років. Так би мовити, ціла бочка меду позитивних характеристик, але прийшов час додати ложку дьогтю. Першим недоліком назвемо алергенність. На жаль, людина з алергією і пух — не найкращі друзі. Крім цього вимагається ретельний догляд — часте провітрювання і суха чистка.

Бажаєте придбати пухову ковдру? Ось маленький лайфхак: вибирати потрібно стьогану ковдру (інший варіант — прошита квадратами), але не рядами. У першому випадки пух розподіляється рівномірно і не буде збиватися після прання.

Вовна

Вовна — екологічно, зручно, тепло, лікувально. Ось так лаконічно і красиво висловляться всі шанувальники ковдри з наповнювачем вовна. Перші три пункти всім добре знайомі, майже про кожну ковдру таке можна сказати, а от дізнатися про якість "лікувально" — цікаво. Ковдри з вовни містять достатню кількість ланоліну, завдяки цьому вони допомагають оздоровити і зміцнити суглоби і м'язи, спеціально для тих, хто страждає на остеохондроз і ревматичний біль. Відзначимо, вовна буває різною як в плані матеріалу: овеча, верблюжа, козяча, так і в плані характеристик. Наприклад, овеча вовна ідеально підійде для тих, хто в прямому сенсі любить відчувати вагу тепла, при цьому верблюжа вовна відрізняється легкістю. Ковдри з козячої вовни вважаються м'якими, а крім тепла вони здатні подарувати мікромасаж, зняти напруження м'язів, покращити самопочуття в цілому.

Ще одним "плюсом" вовни є її здатність вбирати до 30% поту, залишаючись сухою. Це дуже важливо, адже надмірна вологість допомагає розмножуватися бактеріям, які провокують алергію та всілякі захворювання у людини.

Шовк

Ковдра з шовковим наповнювачем. Чули? У будь-якому випадку Вам буде зараз цікаво згадати інформацію, або ж дізнатися нову. Ця ковдра здатна подарувати приємну прохолоду в спекотну літню ніч, а в зимовий морозний вечір не дозволить думати про холод, не те щоб його відчути. Вона відмінно вбирає вологу, підлаштовується під температуру тіла. Ковдра підійде людям з алергією, так як використовується гіпоалергенний наповнювач. Але бездоганна якість, довговічність такої ковдри відповідає його високій ціні. Продовжимо знайомство з натуральними наповнювачами, обговоривши основу з рослинних волокон: льон, бамбук, бавовну, евкаліпт, кукурудзу або водорості. Екологічно, гіпоалергенно і практично. Говорячи про бамбуку, відзначимо його екзотичність, що зовсім не є перешкодою антисептичним властивостям, стійкості до появи пилових кліщів, бактерій і цвілі.

Синтетичні наповнювачі

У різних людей вподобання відрізняються, деяким припадають до смаку ковдри з синтетичним наповнювачем: синтепон, комфорель, екофайбер і холлофайбер. Вони радують приємною ціною, легкістю, практичністю, але погано пропускають повітря, створюючи дискомфорт і накопичують статичну електрику, якщо чохол не оброблений спеціальним розчином.

Поки Ви переварюєте інформацію, щоб зробити правильний вибір, пропонуємо цікавий факт: раніше популярними були ковдри з вати. Вони були доступні за ціною, не викликали алергії і добре зігрівали, але також зберігали вологу, майже не пропускали повітря і через деякий час були наповнені грудками.

Якщо предмет має багато недоліків, його намагаються поліпшити або замінити, так сталося з ватяними ковдрами. Сучасний аналог — легка і проста у догляді бавовняна ковдра.

Матеріал вибрали, тепер саме час визначитися з розміром. Адже яким би теплим не було наповнення, якщо ковдра маленька, задоволення буде небагато. Нижче пропонуємо корисну інформацію про розміри.

  • 110 х 140 см (140 х 140 см) — дитяча;
  • 120 х 140 см — новонародженим;
  • 140 х 205 см — дітям і підліткам (“радянський” зразок);
  • 155 х 215 см — півторашка (інша назва — “євро-півторашка”). Найпопулярніший розмір; дозволяє укутатися з голови до ніг.
  • 200 х 220 см — двоспальне.

Очевидно, для спальні ідеальним варіантом стане двоспальна ковдра. Вона не обділить своїм теплом і розміром жодного з партнерів, подарує солодкий сон в ніжних обіймах. Купити ковдру двоспальну можна в нашому інтернет-магазині вже зараз, оформивши замовлення, а отримати його в найближчі терміни. Вас точно порадує приємна ціна і відмінна якість. Також ми пропонуємо консультацію, в разі питань або невизначеності.

Тепер прийшов час поговорити про пакування! Там не просто так зазначені різні написи і знаки, вони розкажуть багато ... Купуючи ковдру, вже при погляді на пакування Ви можете зрозуміти, наскільки вона тепла. У цій справі допоможуть крапки, кількість яких варіюється від 1 до 5, що показує рівень тепла.

Але не всі виробники цього дотримуються, тому пропонуємо “план Б”. Про Вас кажуть "кров з молоком", а зима, з Ваших слів, зовсім не холодна пора? Вам краще зупинити свій вибір на ковдрі з синтетичним наповнювачем або з евкаліптовим волокном. Вам також підійде ковдра з шовку, але Ви повинні розуміти, її вартість значно вище.

Коли ситуація кардинально інша — відчуваєте морозну свіжість навіть в літню ніч — слід зупинити вибір на ковдрі з важким наповнювачем: верблюжа вовна або кашемір. Коли все за розкладом: влітку тепло, взимку холодно, ідеальним варіантом для холодів стане ковдра з гусячим пухом.

Хоч інформації багато, думаємо, Ви вже вирішили, який найкращий наповнювач для ковдри підійде Вам у різні пори року. Тому бажаємо в спальні тільки легкої літньої прохолоди і теплого зимового настрою, для створення цього точно допоможе наша ковдра.