Як випрати пір’яну подушку?

Зміст статті:

  1. Як випрати пір’яну подушку в пральній машині.
  2. Як випрати пір’яну подушку вручну.
  3. Як почистити подушку без прання.
  4. Скільки служить пір’яна подушка.

Пір’яну подушку можна знайти в кожному будинку. І вона навіть передається з покоління в покоління. Часто таке придане дістається нам ще від бабусь. При щоденному використанні в подушках накопичується піт, пил, можуть розвиватися мікроби, навіть кліщі. Це призводить до поганого самопочуття, порушення сну, можуть виникати алергічні реакції.

Згодом зовнішній вигляд таких виробів дуже псується, наповнення збивається, подушка стає майже плоскою. Щоб таке не відбувалося, міняти пір’яні подушки потрібно раз на 3 роки. А прати не рідше, ніж раз у пів року.

У цій статті ми спробуємо допомогти розібратися з питанням, як же саме випрати пір’яну подушку в домашніх умовах.

Як випрати пір’яну подушку в пральній машині

Не завжди можна відвезти подушку в хімчистку. Але це зовсім не проблема. Дотримуючись наших порад, ви з легкістю повернете виробу колишню свіжість. Для цього потрібно:

Вибрати засіб для прання. Тут є деякі правила:

    1. ніяких відбілювачів;
    2. порошок повинен мати мінімальний аромат;
    3. не використовувати ополіскувачі.

Засоби зі сильним запахом можуть викликати алергію, головний біль. Тоді якість сну знижується, людина не зможе повноцінно відпочити.

Продають спеціальні засоби для очищення пухових виробів. Такі підходять ідеально.

Потрібно перевірити шви на виробі. Вони повинні бути міцно закріплені, щоб наповнювач не висипався під час прання й не потрапив до барабана. Це може призвести до пошкодження пральної машини.

Якщо подушка невелика, то її можна цілком прати в пральній машині автомат. Коли ж не вміщається, потрібно розпороти напірник, розділивши вміст у маленькі мішечки, заздалегідь приготовлені.

Ще до барабана кидаємо великі тенісні м’ячики або маленькі гумові кульки. Такий підхід допомагає краще зберегти форму подушки й позбутися від грудочок.

Тепер обираємо режим. Не потрібно налаштовувати високу температуру. Добре працює "ручне прання" або "делікатний режим". А в деяких машинах-автомат передбачений спеціальний режим "пухова ковдра".

Не забуваємо активувати додаткове полоскання, щоб вимити залишки прального порошку.

Велику потужність віджимання теж не варто обирати. Достатньо 400 оборотів.

Коли пральна машина передбачає функцію сушіння — обов'язково використовуємо. Вона значно прискорює процес висихання. Особливо в зимову пору.

Під час просушування на свіжому повітрі, періодично струшуємо виріб, щоб пух та пір'я набрали первісного вигляду.

Якщо прали в окремих мішечках, то весь вміст потрібно засипати назад у чистий напірник. І зашити. Стежки повинні бути рівними й частими, щоб нічого не висипалося назовні.

Як випрати пір’яну подушку вручну

Без використання машинки-автомат також можна випрати пір’яну подушку. Для цього розподіляємо вміст подушки на маленькі порції, щоб спростити прання. Кладемо мішечки з пухом у теплу воду з додаванням прального порошку. Можна використовувати тазик або прати одразу у ванні. Тоді потрібно замочити нашу подушку на 2-3 години. Вода не повинна бути гарячою — не набагато вища за кімнатну температуру.

Після замочування випрати й ретельно прополоскати під проточною водою.

Для просушування можна використовувати кімнатні батареї, але краще розвісити на свіжому повітрі.

Прати подушки добре влітку, у сонячну й безвітряну погоду. А щоб пір’ячко та пух не розлітались, можна накрити їх марлею або іншою тонкою натуральною тканиною.

Тим часом потрібно випрати напірник. Його можна випрати з будь-яким видом білизни. Але ополіскувач додавати теж не варто.

Якщо напірник у пошарпаному стані, краще його змінити на новий.

Після просушування все поміщаємо в новий напірник та зшиваємо.

Як почистити подушку без прання

Якщо у вас вдома є парова праска, то можна провести з її допомогою мініочищення. Для цього потрібно ретельно пройтися всією поверхнею подушки з обидвох боків. Гарненько пропарити виріб. Таким чином знищимо частину пилу й мікробів. Тут головне якісно просушити, щоб не утворювався неприємний запах.

Скільки служить пір'яна подушка?

Попри те, що зараз представлений величезний вибір подушок з різними наповнювачами, велика кількість людей віддає перевагу саме пір’яним подушкам.

Такі вироби вимагають дуже делікатного й частого догляду, адже вбирають вологу, запахи, пил. Згодом у них можуть скупчуватися мікроби.

І все ж саме пір’яні подушки залишаються фаворитами серед покупців.

За пухо-пір’яним наповнювачем можна визначити ціну виробу. Чим більше пера, тим вони дешевші. Чим більше пуху, тим вони дорожчі.

Дешеві варіанти містять качиний, гусячий пух. А дорожчі — лебединий.

Для того, щоб ваша подушка прослужила якомога довше, потрібно дотримуватися деяких правил догляду:

  1. Не зберігати таку річ там, де висока вологість.
  2. Щодня гарненько збивати, розпушуючи таким чином пір’я й пух.
  3. Періодично проводити чистку звичайним пилотягом.
  4. Кожні 2 місяці провітрювати на свіжому повітрі.
  5. Раз на пів року прати.
  6. Робити професійне бактерицидне очищення, щоб позбутися мікробів.