Як правильно випрати пухову подушку?

Приблизно четверту частину життя ми проводимо уві сні. Існують речі, які забеспечують його комфорт. Подушка - не просто предмет для відпочинку, а необхідний предмет ліжку, здатний навіть впливати на рівень здоров'я, вимагає не тільки вибору за смаковими вподобаннями і особистого відчуття, ще уваги, підтримання її в чистоті.

Пухова подушка - атрибут, який займає почесне місце у більшості жителів нашої країни, без неї важко уявити наш побут. Історія її налічує багато століть і полюбилася вона не спроста. М'яка, зручна ... Спати на ній одне задоволення! Щоб користуватись нею, потрібно спочатку навчитися тримати її в чистоті.

Турбота про цю річ з натурального матеріалу потрібна спеціальна. Раніше чистили самостійно, вимагав догляд багато часу як на підготовку, так і процес. Багатьом з нас це відомо від наших бабусь і прабабусь. Зараз можна віддати її на реставрацію спеціальним хімчисткам, де в порядок приведуть призначеними засобами. Люди ж, які бажають заощадити, подумають як випрати пухову подушку.

Чи можна прати подушку пухову?

Не просто можна, а необхідно! Подушка має властивість механічно забруднюватися згодом, як будь-яка річ в будинку. Там розмножується безліч небажаних патогенних мікроорганізмів, небезпечних для здоров'я: пилові кліщі і клопи. Вони, точніше - продукти їх життєдіяльності, здатні викликати сильні реакції організму, більше - алергічні. Укуси їх малоприємні, можуть викликати висипання. Вони є причиною астм, ринітів, бронхітів, коньюктивітів. Завдати величезної шкоди паразити можуть дітям.

Домашні тварини також можуть потрапити під такий негативний вплив.

Як випрати подушку пухову в домашніх умовах та зробити це правильно?

Ручний метод вимагає великих витрат часу, що явно не влаштує сучасну господиню. Чи можна пухову подушку випрати в пральній машині? Як правило, ця техніка має велику кількість функцій. З їх допомогою можна виконати величезну кількість завдань, така не є винятком. Існує ряд рекомендацій, щоб продовжити життя вашому коханому постільній виробу.

Як випрати пухові подушки в машинці автомат?

Це справа зажадає від вас особливої підготовки і вона буде полягати в наступному:

  • Придбайте рідкий порошок без ароматів, вони можуть викликати головний біль. Для пір'яних виробів сухий не підійде.
  • Вам знадобляться чохли, призначені для виробів з пуху. Господиням, які вміють шити, цікаво буде зробити їх власноруч на швейній машині з щільної тканини, бажано натуральної, або використовувати наволочку, яка вже віджила своє;
  • Підготуйте кулі для збивання пуху. Вони продаються в магазинах побутової хімії. Аналогом таких куль можуть стати тенісні м'ячики;
  • Щоб зберегти якість пуху, зменшити час висихання, потрібно розділити весь пух на декілька рівних частин. Чим більше пуху, тим більше частин. Щоб дістати наповнення, обережно розпоріть шов напірника з одного боку і дістаньте вміст.

Після підготовки, бажано буде замочити пух мильним розчином на кілька годин. Використовуйте ванну або візьміть великий таз. Замість мильного розчину, можна використовувати розчин з додаванням рідкого порошку. Потім добре відіжміть зайву кількість води. Шанси якісно вичистити пух збільшаться багаторазово.

Можете пропустити пункт замочування.

Закінчивши підготовку нарешті приступайте безпосередньо до самого прання. Прання містить періоди, в кожному є свої особливості, дуже важливо все зробити правильно.

  1. 1. Період завантаження прання. Беремо підготовлені мішечки, поміщаємо в барабан пральної машинки, кладемо кулі, які збивають пух. Маленьку подушку можете прати цілком.
  2. 2. Період вибору режиму. Вибираємо делікатні режими прання, 30 - 40 градусів води. Кількість обертів / хвилину 300-400. Відзначимо, деякі машини вже мають режим для натурального пір'я. Ручний режим або делікатний також підійде.

Як сушити пухову подушку після прання?

  • Потрібно скористатись функцією автоматичного віджиму (в середньому 700 оборотів за хвилину). Уточніть в інструкції для машини кількість обертів, якщо їх більше, ніж 700 обертів за хвилини, відмовтесь від віджиму, інакше безповоротно зіпсуєте подушку;
  • Після прання пух має властивість збиватись в грудки. Не лініться розбити навіть маленькі грудки;
  • Висушіть в добре провітрюваному приміщенні, постійно міняючи мішечки сторонами. Також не прискорюйте висушування теплом, тобто в жарких приміщення або під прямими сонячними променями на вулиці. Можете викласти їх на балконі.

Після усунення вологи, приступайте до набивання наволочок чистим наповненням. Можна набивати нові наволочки. Робіть це дуже уважно. Якщо не якісно заш`єте, будете мати проблеми з вічнім випаданням пуху з занадто вільних швів.

Поставте поруч пилосос. Стане в нагоді щоб зібрати пух, який вислизнув.

Радимо вам Проводити таку чистку 2-4 рази на рік, в залежності від ступені забруднення.

Зусиль ви витратите набагато менше, ніж витратили б в колишні часи, але все одно виділіть вільний від роботи день. Пам'ятайте, дотримуючись наших рекомендацій, ви можете бути впевненими що ваш пуховий виріб буде виглядати саме так, коли воно потрапило до вас. Також чистота його - запорука вашого здоров'я, гарного сну.