Як вибрати махровий рушник

Зміст:

  1. Види рушників.
  2. Як вибрати гарний рушник.
  3. Стандартні розміри.
  4. На що звернути увагу при купівлі.
  5. Поради щодо догляду.

Ванна кімната — найпопулярніше та найвикористовуваніше приміщення в кожному будинку. Тому хочеться, щоб все тут було затишним, красивим та якісним.

Рушник — це незамінний атрибут особистої гігієни, невіддільний аксесуар у будь-якій ванній або душовій кімнаті. Вибір представленого варіанту текстилю дуже індивідуальний і навіть інтимний. Адже кожний має свої особисті переваги, якими ми керуємося при виборі таких предметів гігієни.

Види рушників

На сьогодні вибір текстилю для будинку дуже величезний. Виробники пропонують широкий асортимент товарів на будь-який смак та колір. Їх можна поділити за різними характеристиками:

За складом:

  • натуральні. Це вироби зі 100%-м натуральним складом;
  • синтетичні. Зроблені зі штучних матеріалів;
  • змішані. У складі присутні як натуральні, так і синтетичні нитки.

За застосуванням:

  • для обличчя. Використовують як у домашньому побуті, так і в косметологічних кабінетах;
  • для рук, ніг. Дуже популярні й зручні варіанти для домашнього користування;
  • для душу. Це вже великі розміри, але найпопулярніші й найзатребуваніші моделі;
  • банні. Використовують під час відвідування лазні або сауни;
  • дитячі. Часто з красивими дитячими малюнками та загорнутим куточком для зручного укутування дитини після водних процедур;
  • кухонні. Використовують для декору кухні;
  • пляжні. Досить великих розмірів. Що дає змогу й укутати, і постелити замість пледа.

За видом тканини:

  • махрові;
  • вафельні;
  • бамбукові;
  • мікрофіброві;
  • велюрові;
  • лляні;
  • жакардові.

За колірною гамою та варіантами декору.

Вони можуть бути прикрашені вишивкою, стрічками, гіпюром, камінням, люрексом, бахромою. Усе залежить від ваших уподобань і бажань.

Як вибрати гарний рушник

Незалежно від виду тканини або моделі, яку ви хочете придбати, перш за все потрібно звертати увагу на якість виробу. При виборі хорошого рушники потрібно враховувати наступні показники:

Висока гігроскопічність.

Вбирати вологу — це основна функція будь-якого рушника. Для цього, власне, ми його купуємо. Тому на такий момент завжди потрібно звертати увагу. Чудово з таким завданням справляються вироби з повністю натуральним складом. Додавання синтетики значно зменшує гігроскопічність.

Щільність.

Цей показник повинен досягати середнього значення. Адже дуже щільні рушники будуть жорсткими, не такими приємними до тіла. Якщо ж щільність менша, то вироби будуть швидко зношуватися.

Запах.

У будь-якого рушника не повинно бути ніяких штучних запахів. Виріб ні в якому разі не повинно пахнути фарбою. Це свідчить про те, що при виготовленні використовували неякісні барвники. І пофарбована не нитка, з якої зроблено рушник, а вже готовий виріб.

Естетичний вигляд.

Хоч на вигляд ви не зможете визначити якість виробу, але це теж важливий фактор при виборі рушники. Адже гарний текстиль у ванній кімнаті завжди радує око та навіть підіймає настрій.

Всі обожнюють бавовняні махрові рушники. Вони м’які, легкі, добре вбирають вологу й не викликають алергію.

Даний вид текстилю зустрічається в домашньому побуті, у готелях, лікарнях, санаторіях, і навіть у салонах краси. Це беззаперечний лідер серед варіантів, які вибирають користувачі.

Їх однаково люблять і діти, і дорослі. Адже як приємно після водних процедур загорнутися в м’якість і тепло махрового рушника.

На сьогодні ринок текстилю пропонує величезний вибір товарів для дому. І щоб при виборі не виникало труднощів, ми детально розберемо питання купівлі такого продукту.

Щоб розібратися, який саме рушник варто придбати для себе, потрібно знати їх розміри.

Стандартні розміри рушників:

  • 30*30 см або 30*50 см — це розміри серветок, які часто пропонують гостям для витирання рук;
  • 50*70 см — стандартний розмір кухонних рушників, якими витирають руки або посуд;
  • 50*90 см — класичний варіант лицьового рушничка;
  • 70*140 см — найпопулярніший розмір серед покупців — банний або душовий рушник;
  • 100* 50 см - "сауна" або пляжний варіант. Ще використовують як махрове простирадло;

Визначившись з розміром виробу, можна сміливо прямувати в магазин за оновленням. У нашому інтернет-магазині ви зможете знайти махровий рушник на будь-який смак. У нас представлені варіанти як окремих виробів, так і в наборах. Такі варіанти можуть бути прекрасним подарунком за будь-якої нагоди. Такий презент буде доречним як для жінок, так і для чоловіків.

На що звернути увагу при покупці?

Але потрібно знати ще кілька маленьких секретів, які дуже допомагають при виборі якісного махрового рушника:

  1. Довжина ворсу — це один з основних факторів при виборі хорошого банного аксесуара. Ідеальний ворс повинен налічувати 5 мм. Це найоптимальніший варіант. Занадто довгий буде довго сохнути, швидко скрутиться й втратить привабливий вигляд. А короткий буде жорстким та погано вбиратиме вологу. Такий екземпляр дуже швидко стане непридатним для використання. 
  2. При покупці зверніть увагу, чи не обсипається обраний вами варіант. Якщо при стисненні залишаються маленькі ворсинки, це свідчить про те, що при виробництві використовували неякісне волокно. Такий виріб не прослужить довго.
  3. Завжди потрібно дивитися на етикетку. На натуральному виробі повинне стояти маркування 100%-а бавовна. Іноді виробники вирішують схитрувати й наносять інші символами, щоб приховати додавання синтетики. Але ми допоможемо і з цим розібратися:
    1. cotton 100% — це чиста бавовна без будь-яких доповнень;
    2. 100% бавовна М — тут присутня штучна нитка;
    3. 100% бавовна ПК — використовували додавання полі бавовни.
  4. Щільність рушника безпосередньо впливає на його якість і зручність у використанні. Чим вища щільність, тим краще.

    Але на етикетках зазвичай цей параметр не вказують. Щоб "на око" визначити, який же виріб взяти, потрібно його зважити. Для цього візьміть 2 однакових рушники, між якими стоїть вибір, і порівняйте їх. Яке важче, те й щільніше. За стандартом щільність повинна бути приблизно 500 г/кв.м.

    Але водночас виріб не повинен бути дуже товстим. Інакше буде довго сохнути. Що не дуже зручно для щоденного використання.

  5. М’якість рушника може свідчити як про якість махри, так і про наявність синтетичних вкраплень. У домашніх умовах це дуже легко перевірити. Для експерименту потрібно на скляну поверхню розлити трохи води. Потім взяти наш рушник і протерти пляму. Якщо добре ввібрало всю воду — склад натуральний. Якщо ж не вбирає до кінця й залишає плями, то виріб виготовили з додаванням синтетичних матеріалів. Таким чином ми відразу перевірили й на гігроскопічність, що дуже важливо для комфортного використання.
  6. Можна ще подивитися крізь тканину виробу на лампочку або сонце. Якщо не просвічує, то товар хороший. Якщо ж світиться, то такий аксесуар довго не прослужить. І через кілька циклів прання може й зовсім порватися.
  7. Також можете перевірити шви. Якісний рушник обробляють подвійним швом з частими стібками. Тоді він буде витримувати прання, довго служити. Якщо ж використовували тільки оверлок, то не варто очікувати від такого виробу красивого зовнішнього вигляду навіть після першого прання.
  8. Текстиль хорошої якості не повинен линяти. При покупці досить пройтися по ньому вологою серветкою, щоб переконатися в якості забарвлення. Якщо на серветці залишилися сліди, то пофарбували неякісними барвниками. Це може загрожувати вашому здоров’ю.

Махрові рушники — це вже класика. Вони чудово підійдуть як для всього тіла, так і для обличчя — міцні, м’які, ніжні. Ідеально підходять для ніжної шкіри.

Виробники можуть додати до складу бамбук, льон, шовк і евкаліпт. Це пом’якшує тканину і робить її приємнішою до тіла.

Поради щодо догляду:

  • Махрові рушники варто прати при температурі не вище за 60 градусів та при неповному завантаженні машинки.
  • Використовувати порошок для постільної білизни.
  • Не користуватися кондиціонером для білизни. А щоб вироби з махри залишалися м’якими, приємними до тіла, потрібно після прання потримати їх у солоній воді. Розчин розраховують так: 2 столові ложки солі на 1 літр води.
  • Прасувати махрові рушники зовсім не обов’язково. Досить просто рівно розвісити.
  • Завжди потрібно слідувати інструкції, зазначеній на етикетці виробів. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів при догляді за вашими виробами з текстилю та значно подовжить їх термін служби.

Якщо вам потрібна допомога при виборі махрового рушника, звертайтеся. Наші менеджери з радістю допоможуть вам підібрати аксесуар, що ідеально підійде саме для вас.

Рушник — це не тільки обов’язковий елемент для особистого користування, а ще й відмінний подарунок, який підійде як для чоловіків, так і для жінок. У нашому магазині ви можете вибрати рушник на будь-який смак та колір.

Вдалого шопінгу!