Чому лляні рушники кращі за махрові?

Ви замислювалися, чому лляні рушники користуються більшим попитом, ніж махрові, бавовняні й синтетичні? Прочитавши інформацію про їхні переваги та застосування, ви отримаєте докладну відповідь на це запитання.

Які переваги має лляний рушник?

Льон — це 1-річна рослина сімейства льонових. За допомогою переплетіння його волокон (по техніці мокрого спінінга) отримують міцну тканину з гладкою поверхнею і матовим блиском, унікальні властивості якої відомі з найдавніших часів. Понад 5000 років тому її називали північним шовком або північним золотом.

Носити лляні вироби могли лише багатії, а робота майстринь, які їх виготовляли, вважалася однією з найважливіших і почесних.

Купити лльяний рушник варто тому, що він не тільки красиво і гарно виглядає, але й дуже корисний у господарстві — практичний, універсальний і дуже приємний на дотик. А ще льон має гіпоалергенні властивості.

Вироби з цього матеріалу довговічні — служать понад 10 років. Не брудняться, не линяють, не сідають і не вигорають на сонці.

У порівнянні зі звичайними рушниками, лляні витримують величезну кількість прань — більше 300, а махрові й бавовняні — до 50. Їх можна прати в мінімальній кількості води і хімічних засобів. Вони зберігають форму й щільність структури, швидко висихають і майже не мнуться. Це особливо актуально для сімей із маленькими дітьми, адже прати текстильні вироби в такому випадку доводиться щодня.

Із кожним пранням лляні рушники, купити які ви можете в нашому інтернет-магазині у Хмельницькому, набувають м'якості, шовковистості і стають більш приємними для тіла й рук. При зіткненні зі шкірою вони надають невеликий масажний ефект, який викликає дуже приємні відчуття.

Оскільки льон має антисептичні та антимікробними властивості, він запобігає інфікуванню пошкодженої шкіри й виникненню запалень.

Під час Другої світової війни солдати помітили, що якщо рану обернути лляною тканиною, а не бавовняним бинтом, то вона загоїться набагато швидше, навіть без використання знезаражувальних засобів.

У побутовому використанні лляних рушників цінні не тільки декоративні якості, оригінальні забарвлення й етнічні мотиви, завдяки яким вони гармонійно поєднуються з дерев'яними та керамічними виробами, а й стійкість проти гниття за рахунок здатності вбирати вологу, пропускати між волокнами повітря й тепло. Також відомо, що рушники з льону не електризуються і в 2 рази зменшують гамма-випромінювання.

Як доглядати за лляними рушниками, скатертинами і серветками

Завдяки відторгненню бруду, пилу й запобіганню появи плям рушники з льону незамінні на кухні. Вони полегшують прибирання, використовуються для витирання посуду насухо.

Головна умова для довгострокової служби цих виробів — заборонено згинати лляну тканину в одному місці, що сприяє її пошкодження, і надовго залишати у воді під час замочування, тому що вона розбухне, деформується і втратить форму, щільність структури волокон і привабливий вигляд.

Ціна лляних рушників вища, ніж синтетичних і бавовняних аналогів, проте вона виправдана їхньою екологічністю, натуральністю і довгим терміном служби. Єдиним хімічним компонентом в них є барвник.

Незважаючи на незначні мінуси, варто все одно купити лляні рушники, правильно зберігати і отримувати задоволення від їх використання. Ознайомтеся з усім їх асортиментом, вибирайте ті рушники, які вам подобаються, і замовляйте на сайті або за телефонами: +38 (068) 27-03-773, +38 (066) 15-33-773.