Прання та догляд за банними рушниками

Дуже частим в пошукових системах є запит «Чим прати банні рушники». І це не дивно, адже даними текстильними виробами щодня користується кожна людина, приймаючи ванну або душ. Коли банний рушник несвіжий та жорсткий, то витирати тіло ним просто неприємно, можуть навіть з'явитися подразнення. Щоб зберегти надовго якість та м'якість, слід за ними доглядати й просушувати після кожного використання.

Багатьох цікавить питання, як освіжити банний рушник? Звичайно ж слід їх випрати згідно рекомендованого режиму. Всі без виключення рушники можна прати в пральних машинах, так як сучасна техніка має різні режими по інтенсивності, делікатності та температурі. Головне розділити вироби за типом тканини та кольору, а також по ступеню забруднення.

Чисті та м'які банні рушники - догляд

Для кожного виду банних рушників, в залежності від тканини, прання має свої нюанси та правила:

  • Бавовняні. Застосовуються універсальні миючі засоби. Банні рушники білого кольору слід прати при температурі максимум до 950С при необхідності додаючи відбілювач, кольорові - до 600С, використовуючи порошок або рідкі засоби.
  • Махрові. Не рекомендований економічний режим і високі оберти (до 800 об/хв). Барабан машинки заповнюється менш ніж на 2/3, щоб запобігти витягуванню петель. Щоб надало прання м'якість, використовуються делікатні миючі засоби з додаванням силікону. Щоб махра розпушилась можна прополоскати у воді з додаванням кількох столових ложок звичайної солі.
  • Велюрові. Не рекомендується попереднє замочування, вироби слід прати в делікатному ручному режимі при температурі до 400С. Не використовуються відбілювачі та інші агресивні миючі засоби. Рекомендовані рідкі гелеві засоби або порошки для делікатних тканин.
  • Бамбукові. Природні антисептичні властивості зберігаються після багаточисленних прань при 30-400С. Застосовуються делікатні порошки або господарське мило. Не використовуються пом'ягшувачі, вони погіршують природну м'якість бамбукового банного рушника. Щоб усунути статичну електрику, при остаточному полосканні додається півсклянки лимонного соку або оцту.
  • З мікрофібри. Важливо прати окремо від інших тканин, можна використовувати будь-які миючі засоби. Не застосовуються кондиціонери й пом'ягшувачі, вони погіршують якості мікрофібри, так як забивають її пори. Потрібне додаткове полоскання.

Багато господинь цікавляться, як виварити банний рушник та чи варто це робити? Даний спосіб підходить тільки для білих бавовняних виробів. Слід помістити банні рушники в ємність із емальованої або нержавіючої сталі, з холодною водою та мильним розчином, і кип'ятити близько 15-20 хвилин. Цим способом користувалися наші бабусі, коли ще не було сучасних автоматичних пральних машин з різними режимами. Але і сьогодні багато хто вважає цей метод найефективнішим.

Догляд за банними рушниками -сушка та прасування

Важливо не тільки розуміти, як прати банні рушники, а також знати, як правильно їх сушити та прасувати. Незалежно від виду та типу тканини, рекомендовано проводити сушку на відкритому повітрі, акуратно розправляючи виріб. Це значно прискорить процес і наповнить текстиль свіжістю, за умови гарної погоди без підвищеної вологості. Важливо уникати прямих яскравих і палючих сонячних променів, так як кольорові тканини будуть вигорати, а білі придбають жовтий чи сірий відтінок. Ще на сонці бавовняні вироби можуть дати усадку або деформуватися.

Що стосується прасування, то його потребують банні рушники з бавовни, які мнуться сильніше інших. Для цього краще користуватися паровими прасками або зволожувачем. А ось бамбукові не полюбляють пар - від нього вони можуть потьмяніти, втратити свою м'якість та блиск. Махрові прасувати не рекомендується, але якщо є необхідність санобробки (новонароджений або чутлива шкіра), то праску слід розігрівати до 150 градусів і використовувати парозволожувач. Велюрові банні рушники прасують при середній температурі для підняття прим'ятого під час прання ворсу.

Щоб рушник банний прослужив вам кілька років, дотримуйтесь рекомендованих правил догляду та прання, які детально прописані в даній статті.