Як вибрати постільну білизну ?

Здоровий сон — це результат фізичного розслаблення, психологічного спокою та… правильно обраної постільної білизни. Індивідуальні тактильні, звукові та нюхові відчуття — ті нюанси, на які варто зважати перед тим, як вибрати постільну білизну.

  1. 7 основних правил вибору постільної білизни
  2. Яку білизну краще не купувати?

7 основних правил вибору постільної білизни

Людина проводить близько третини життя уві сні. Тому інвестувати кошти варто лише в якісну та надійну білизну для ліжка. Але кількість критеріїв вибору вражає: кількість ниток, структура матеріалу, візерунки та відповідність інтер’єру. Тож розбираємось з тим, як правильно вибрати постільну білизну.

Кількість використаних ниток 

Зважати на цей момент треба, але це не основний критерій, щоб вибрати постільну білизну хорошої якості. Велика кількість ниток та хитромудрі переплетення — це основний інструмент дорогих та розкішних тканин (сатин, шовк, атлас).

Недобросовісні виробники постелі часто обманюють покупців додаванням подвійних ниток до комплектів. Отож якщо любите прохолоду та відчуття свіжості — обирайте бавовняні простирадла та не зважайте на кількість ниток. 

Переплетення ниток та його густина

Ще один фактор — характер переплетення ниток. До прикладу, бавовна не містить тісних сплетінь та вузлів, що забезпечує максимальний комфорт, відчуття хрустіння та легкості.

Сплетіння середньої та високої густини (мікрофібра та штучні синтетичні волокна) мають додатковий захист перед водою, пилом та брудом, а також менше мнуться. Серед інших варіантів — сатин та фланель. Ці матеріали містять хрестоподібне сплетення, а тому чудово підійдуть для використання в холодній кліматичній зоні.

Матеріал простирадла

Більшість матеріалів для постільної білизни зазвичай підпадають під категорію бавовни, шовку або льону. І це добре, адже всі натуральні волокна дають змогу циркулювати повітрю та допомагають регулювати температуру тіла:

  • Класичні простирадла виготовляють з легкої бавовни, схожої на хмару. А довгі штапельні волокна забезпечують довговічність матеріалу.
  • Хочете виглядати більш свіжо на ранок? Обирайте шовкові матеріали. Правильно вибрати комплект постільної білизни з такого матеріалу означає отримати спеціальне розташування волокон, котрі утримують воду біля обличчя.
  • Фактурний вигляд та міцне хрестоподібне переплетення має ще один різновид бавовни — бязь. Фахівці з домашнього текстилю рекомендують вибрати постільну білизну з бязі, якщо немає змоги часто доглядати за спальним комплектом. 
  • Батист — ще приємніший матеріал, ніж шовк. Цей різновид дорогий та не призначений для щоденного використання, оскільки не витримує прання при високій температурі.
  • Також можна вибрати постільну білизну з сатину. Його ще називають єгипетською бавовною. Спеціальне кручене переплетення дає змогу підвищити міцність та довговічність спального комплекту.

Правильно дібраний матеріал для білизни — основний критерій, адже людина контактує з ним 8-9 годин щодня.

Розмір спального комплекту

Перед походом до магазину домашнього текстилю, виміряйте параметри ліжка, щоб вибрати правильний розмір постільної білизни. Стандартна категоризація спальних комплектів виглядає так:

  • Півтораспальний (простирадло — 214 х 145 см);
  • Двоспальний (220 х 195 см);
  • Євростандарт (220 х 240 см) з 2-ма розмірами підковдри (220 х 200 см або 220 х 240 см);

Підібрати постільну білизну для дитини слід врахувавши два варіанти розмірів:

  • Стандартний комплект (простирадло 214 х 145 см);
  • Ясельний варіант (простирадло 100 х 150 см).

Відповідність загальному дизайну

Як і будь-який інший елемент у спальні, простирадла впливають на загальну дизайнерську концепцію. Тому вибрати гарну постільну білизну варто й тому, що вона формує самопочуття людини.

Дизайнери радять поєднувати дрібні, середні та великі малюнки в суміжній колірній гамі. Такий підхід допомагає освіжити інтер’єр та навчитись експериментувати з принтами.

Сезонне використання

Якщо сучасні ковдри вже стали двосторонніми, то постільну білизну доведеться змінювати. До прикладу, холодні на перший погляд матеріали (сатин, шовк, атлас) можна використовувати цілий рік. А для додаткового комфорту — можна просто накинути покривало згори.

А от вироби з махри підійдуть для використання в холодну пору року. У літній період їх краще замінити на бавовняні матеріали. Для цього краще купувати постільну білизну оптом заздалегідь.

Шви, запах та колір

Якісна білизна має два акуратні шви, що приховують хаотичні краї тканини. Якщо на дорогому матеріалі бокові шви виглядають неохайно, значить виробник здешевив процес виготовлення спального комплекту. 

Вибрати постільну білизну можна й за якістю фарбування. Надто помітний контраст між зовнішньою та внутрішньою стороною простирадла свідчить про використання дешевої фарби, яка полиняє після першого прання. 

Ще один дзвіночок — неприємний запах білизни. Якщо на етикетці зазначені лише натуральні складники, а білизна пахне хімікатами чи пліснявою, значить виробник порушує технологію виробництва.

Яку білизну краще не купувати?

Обирайте спальний комплект з майже 100% натуральним складом, навіть якщо не страждаєте від алергії. Хоча синтетичні волокна (поліестер, мікрофібра) міцні та довговічні, вони частково програють натуральним тканинам. Так поліестер не мнеться, швидко висихає, але при цьому погано відводить зайве тепло та вологу. Крім того, синтетичні волокна дуже статичні.

Особливу увагу варто приділяти вибору спальної білизни для дітей та новонароджених. Синтетичні матеріали можуть спровокувати алергічні реакції та погіршити роботу ендокринної системи.

Отже, при виборі білизни зважайте на матеріал, його щільність та якість переплетення. Також проаналізуйте свої тактильні відчуття та оберіть оптимальний варіант постелі в улюбленому кольорі, що точно покращить настрій та сприятиме здоровому сну.