Як виварити рушники ?

Виварювання рушників - важка артилерія, яка допомагає господиням прибрати навіть застарілі плями та бруд. Зважайте, що кип’ятити можна лише бавовняні та лляні матеріали, а от вироби з махри краще замочувати з відбілювачем та порошком.

Як виварити кухонні рушники в домашніх умовах?

Перед застосуванням будь-якого рецепту виварювання кухонні рушники слід перепрати в гарячій воді з додаванням порошку. Такий метод допомагає вивести плями білкового походження, які під час виварювання можуть в’їстись у тканину. 

Далі підготуйте велику емальовану каструлю та дерев'яні щипці для помішування. Також можна використовувати місткості з металу, що не іржавіє. 

А тепер вибір за господинею, адже існує як мінімум три ефективні способи як правильно виварювати кухонні рушники:

  • Марганцівка, мило та сухий хлор;
  • Рослинні олії;
  • Порошок та відбілювач.

Марганцівка, мило та сухий хлор

Наповніть каструлю водою та поставте нагріватись на маленький вогонь. Покладіть у резервуар кухонні рушники ще до закипання води та додайте необхідні інгредієнти:

  • Половину шматка господарського мила;
  • 10-12 крапель розчину марганцівки;
  • Столову ложку сухого хлору.

Виварювати рушники в такому розчині треба 2-3 години. Марганцівка допоможе прибрати неприємні запахи та продезінфікувати рушник, а сухий хлор поверне білизну та свіжість.

Рослинні олії

Також можна виварити кухонні рушники з соняшниковою олією. Для цього дотримуйтесь пропорцій:

  • 25 столових ложок рослинної олії;
  • 1 столова ложка сухого відбілювача (хлору);
  • Пів склянки прального порошку.

Ця суміш розрахована на 5-літрову каструлю. Далі залиште білі рушники на середньому вогні на 40-50 хвилин, періодично їх помішуючи.

Порошок та відбілювач

Активну фазу дії порошку та відбілювача господині подовжують за допомогою виварювання. На 5-літрову місткість додайте 2.5 склянки порошку та столову ложку сухого хлору. Для підсилення ефекту можна використати 40-60 грам перекису водню.

Опісля процедури не поспішайте витягати речі, бо якісно виварити кухонні рушники можна лише при високій температурі. Дайте воді охолонути, а тоді прополощіть рушники в холодній воді та повішайте на свіжому повітрі.

Пам’ятайте, що ці методи підходять лише для чисто білих рушників. Невеликі кольорові вставки чи смужки можуть залишити розмиті сліди на всій поверхні. Тож виварювати махрові рушники не варто. Їх краще очищати в пральній машинці з додаванням спеціальних порошків.